Roys Semi Finals

August 12, 2017

Plenty of finals football for the mighty Roys this weekend – get out there and roar for these teams!!

There are plenty of games where teams play consecutively/same location, so make sure you get along and support as many teams as you can.

Home team first nominated.

Victoria Road Reserve – Victoria Road Hawthorn

10.15am Semi Final 2 – winner plays in Grand Final – loser plays in Preliminary Final

  • Under 11.3 Black – Banyule W V’s Fitzroy 3 (Adam Noel)

12.30am match between these

2.45pm Semi Final 1 – winner plays in Preliminary Final – loser eliminated

  • Under 13 Girls – Kew Rovers V’s Fitzroy (Damien Wright)

Victoria Park Upper – High Street Kew

10.15 am Semi Final 2 – winner plays in Grand Final – loser plays in Preliminary Final

  • Under 12 Girls Brown – Fitzroy 1 (Scott Hetherington, Samira Heale) V’s Park Orchards

12.30 pm Semi Final 1 – winner plays in Preliminary Final – loser eliminated

  • Under 14 Girls – Park Orchards V’s Fitzroy (Mark McNamara)

Victoria Park Lower – High Street Kew

10.15am Semi Final 1 – winner plays in Preliminary Final – loser eliminated

  • Under 12.3 Blue – Richmond V’s Fitzroy 3 (Ross Ferris)

Telfer Reserve – Greenwood Drive Bundoora

12.30pm Semi Final 1 – winner plays in Preliminary Final – loser eliminated

  • Under 12.2 Brown – Beverley Hills V’s Fitzroy 2 (Matt Drew)

2.45pm Semi Final 2 – winner plays in Grand Final – loser plays in Preliminary Final

  • Under 14.2 Blue – Doncaster V’s Fitzroy -2 (James Ciuffetelli)

Gordon Barnard Reserve – Balwyn Road North Balwyn

12.30pm Semi Final 2 – winner plays in Grand Final – loser plays in Preliminary Final

  • Under 14.1 Gold – Hawthorn Citizens D V’s Fitzroy 1 (Brett Munro)

2.45pm Semi Final 1 – winner plays in Preliminary Final – loser eliminated

  • Colts 3 Div 4 – Whitehorse Colts 2 V’s Fitzroy 3 (Monty Stuart)

Gillon Oval – Pearson Street Brunswick

2.45pm Semi Final 1 – winner plays in Preliminary Final – loser eliminated

  • Under 16 Girls Div 2 – Parkside V’s Fitzroy (Phil Murdoch)

Bulleen Park Oval No.1 – Bulleen Road Bulleen

12.30pm Semi Final 2 – winner plays in Grand Final – loser plays in Preliminary Final

  • Colts 1 Div 1 – Fitzroy 1 (Robbie McKenzie) V’s Boroondara Hawks 1 – 3

Bulleen Park West Oval No.3 – Bulleen Road Bulleen

2.45pm Semi Final 1 – winner plays in Preliminary Final – loser eliminated

  • Youth Girls – Glen Iris V’s Fitzroy (Mel Bibby)

Go Roys